Małe misie idą spać

Kiedy kończy się jesień, a zaczyna zima, małe misie w lesie przygotowują się do zimowego snu. Są śpiące (dzieci ziewają kilkukrotnie).

Mama misiowa śpiewa im kołysankę (dzieci śpiewają – „aaaa aaaa będą spały misie dwa”melodia jak z kołysanki „Aaa kotki dwa” można zanucić dwukrotnie).

Misie jednak nie mogą zasnąć, bo jest im bardzo zimno (dzieci wykonują motorek wargami – brrr, brrr).

Muszą się ogrzać, więc chuchają na łapki (dzieci chuchają kilkukrotnie na ręce ciepłym powietrzem).

Wygląda na to, że misie się przeziębiły (dzieci kichają – a-psik, a-psik oraz kaszlą z wysuniętym na brodę językiem).

Mama daje misiom słodki syropek (dzieci mlaskają- zęby złączone, wargi w uśmiechu; później oblizują dookoła  otwarte wargi).

Potem misie dostają jeszcze po miseczce słodkiego miodu, napełniają nim pyszczki (duże policzki) i  wylizują miseczki do czysta (dzieci wysuwają języki i wykonują ruchy naśladujące wylizywanie).

Zaczyna padać pierwszy śnieg, w powietrzu tańczą białe śnieżynki. (robimy czubkiem języka kropki na podniebieniu, starając się nie poruszać brodą).

Mama znowu zaczyna nucić kołysankę (ponownie razem z dzieckiem śpiewamy „aaaa , aaaa będą spały misie dwa”).

Misie są zadowolone (szerokie uśmiechy).

Mama czule całuje misie przed snem (całusy z wyciągniętymi do przodu złączonymi wargami).

One zamykają oczka i zaczynają mruczeć z zadowoleniem (przedłużane mmmmmm).

Układają się w cieplutkim legowisku i zasypiają (cichutkie chrapanie).

Będą smacznie spały całą zimę, aż do wiosny.